Walorów ma zostać objęte przez Fashion Trends Group wraz z finalizacją transakcji (zaplanowano ją na 1 lipca br., z możliwością przedłużenia o miesiąc), maksymalnie 200 tys. W ciągu kolejnych 60 dni (ostateczna liczba będzie zależeć od wartości kapitału obrotowego i długu netto zorganizowanej części przedsiębiorstwa), a maksymalnie 100 tys. Objętych akcji nie będzie można sprzedawać do końca 2024 roku. Realme stworzyło specjalną strefę marki w warszawskim sklepie SneakerStudioPRM.

  • Dzięki temu połączeniu poszerzamy obszar naszej działalności i możliwość dotarcia do nowych grup klientów z dedykowanymi liniami produktowymi, w tym Gen Z czy klientów zainteresowanych produktami z półki premium i produktów luksusowych.
  • Od kilku miesięcy prowadziliśmy intensywne prace nie tylko nad doprowadzeniem transakcji do końca, ale także, nad dalszym rozwojem oferty.
  • Answear.com zawarł 9 lutego przedwstępną umowę z Fashion Trends Group (FTG — spółka założona przez Łukasza Lepczyńskiego) dotyczącą przejęcia zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP).

— Projekt wymaga inwestycji, więc wolimy zostawić gotówkę na jego rozwój, a za przejęcie zapłacić akcjami. Takie rozwiązanie jest też korzystniejsze dla właścicieli FTG, którzy woleli otrzymać akcje, ponieważ liczą na wzrost ich wartości — mówi Krzysztof Bajołek, prezes Answear.com. Kochasz sneakersy, dobry design i szerokopojętą kulturę uliczną? Lifestylowo-sneakersowa marka od kilku lat jest doceniana zwłaszcza przez młode pokolenie, które pragnie kreować swój indywidualny, bezkompromisowy sty. W jej ofercie znajdziesz produkty z logo Adidas Originals, New Balance, Carhartt czy Veja. Sneakerstudio znane jest nie tylko w Polsce, za pośrednictwem angielskojęzycznej witryny internetowej sprzedaje produkty w całej Europie.

Marka zrodziła się w 2015 roku na krakowskim Kazimierzu, gdzie przy ulicy Starowiślnej 55 posiada swój stacjonarny butik, który jest kultowym miejscem dla lokalnych fanów sneakersów i kultury ulicznej. Z kolei PRM jest to nowy koncept, który wpisuje się w obecne trendy rynkowe i oferuje produkty z segmentu luxury streetwear & fashion. Pomimo wczesnego etapu rozwoju, udało się już pozyskać wiele znanych i cenionych na zachodzie Europy marek takich jak Y-3, A.P.C., Marni, A-Cold-Wall, MISBHV czy Rick Owens. Sprzedaż odbywa się poprzez globalną witrynę internetową, a butik marki znajduje się przy ulicy Świętokrzyskiej 16 w Warszawie. Sneakerstudio jest dojrzałym i cenionym wśród społeczności młodego pokolenia na rynkach CEE lifestylowo – sneakersowym brandem.

Sukcesy, inwestycje, pivoty i porażki. Polski rynek startupów w jednym e-mailu

Podnosząc efektywność Sneakerstudio i PRM, możemy docelowo zapewnić nawet wyższą rentowność niż w Answear.com dzięki rozwojowi droższej oferty — mówi Krzysztof Bajołek. Sprzedający przede wszystkim odzież — a także buty, akcesoria i wyposażenie domu — Answear.com pozycjonuje się na granicy średniej półki cenowej i premium, natomiast Sneakerstudio i PRM sprzedają produkty z półki wyższej, a częściowo też luksusowej. Twórcy obu krakowskich firm znali się już od jakiegoś czasu.

Mamy ambitny i kreatywny zespół, który posiada odpowiedni know-how i wie, jak dotrzeć do klientów w niszy w której operują nasze brandy, bo w wielu przypadkach są to osoby, które od zawsze interesowały się streetwearem i sneakersami. Łącząc nasze zespoły, nie tylko dalej będziemy rozwijać nasze marki, ale liczę, że również dzięki wymianie doświadczeń, będziemy tworzyć wartość dodaną w realizacji strategii Answear – mówi Łukasz Lepczyński, założyciel marek Sneakerstudio i PRM. Wszelkie prognozy zakładają dynamiczny wzrost rynku produktów premium, w co my również wierzymy i uważamy, że ta transakcja pozwoli nam jeszcze szybciej wejść w ten segment i skutecznie się w nim rozwijać. — Decyzja o przejęciu wynika jednak z potencjału synergii. Możemy skokowo zwiększyć skalę działalności i dotrzeć do nowych grup klientów, dla których Answear.com jest zbyt mainstreamowy, co pomoże nam utrzymać wysoką dynamikę wzrostu.

– Spodobały nam się brandy, które przede wszystkim wyróżniają się unikalną ofertą premium streetwear & sneakers. Dzięki temu połączeniu poszerzamy obszar naszej działalności i możliwość dotarcia do nowych grup klientów z dedykowanymi liniami produktowymi, w tym Gen Z czy klientów zainteresowanych produktami złoto wzmocnione w cenie z półki premium i produktów luksusowych. Wszelkie prognozy zakładają dynamiczny wzrost rynku produktów premium, w co my również wierzymy i uważamy, że ta transakcja pozwoli nam jeszcze szybciej wejść w ten segment i skutecznie się w nim rozwijać – mówi Krzysztof Bajołek, prezes Answear.com.

W czasach kryzysu czy spowolnienia gospodarczego najlepiej sobie radzą marki budżetowe oraz luksusowe, środek rynku zazwyczaj jest najbardziej narażony na spadek popytu. Sneakerstudio przez ostatnie lata stało się kultowym miejscem dla miłośników mody ulicznej, może ciekawie uzupełnić ofertę przejmującego właśnie w segmencie premium. Eksperci EY mówili w sierpniu PB, że w trudnym otoczeniu gospodarczym nieduzi gracze e-commerce mogą mieć problem z rentownością, więc będą łączyć siły. Notowany na GPW modowy e-sklep Answear.com, mający stabilną sytuację finansową, uzgodnił warunki przejęcia polskich e-sklepów Sneakerstudio i PRM, które w ostatnim czasie przynosiły straty. Według harmonogramu transakcji uchwała o emisji akcji będzie poddana głosowaniu na WZA, które planowane jest na marzec lub kwiecień. Zawarcie umowy przyrzeczonej i tym samym wniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa do Answear planowane jest na 1 czerwca z opcją wydłużenia tego terminu do dnia 1 lipca 2023 r.

Sneakerstudio oraz PRM według wstępnych danych sprzedażowych wygenerowało 136 mln zł przychodu, a osiągnięcie break-even planowane jest na ten rok. To oznacza, że oprócz organicznego wzrostu w 2023 roku spółka zwiększy dynamikę przychodu dodatkowe kilkanaście procent wynikające z transakcji przejęcia. Answear jest jednym z liderów e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej. Jeszcze w ubiegłym roku poszerzyła swoją działalność o kolejne państwo, którym była Słowenia.

  • Witryny internetowe Sneakerstudio oraz PRM, a także dwa butiki stacjonarne w Krakowie i Warszawie, kontrakty z markami oraz zespoły odpowiedzialne za sprzedaż i marketing.
  • Warto wspomnieć, że w tym roku planowane jest osiągnięcie break-event point przez Sneakerstudio i PRM.
  • Twórcy obu krakowskich firm znali się już od jakiegoś czasu.
  • Chcemy dalej rozwijać przejmowane brandy, wykorzystując przy tym rozwiązania e-commerce i logistyczne wypracowane przez Answear.com.

Posiada w swojej ofercie produkty marek takich jak Adidas Originals, New Balance, Carhartt czy Veja. Sneakerstudio prowadzi sklepy internetowe w krajach CEE, a także sprzedaje swoje produkty na rynkach zachodnio-europejskich, m.in. Poprzez globalną witrynę prowadzoną w języku angielskim. Marka zrodziła się w 2015 roku na krakowskim Kazimierzu, gdzie przy ulicy Starowiślnej 55 posiada swój stacjonarny butik, który jest kultowym miejscem dla lokalnych fanów sneakersów i kultury ulicznej.

UE chce nowych przepisów dla najmu krótkoterminowego. Jest to odpowiedź na apel największych…

Sneakerstudio działalność zaczęło w 2015 roku od butiku stacjonarnego na krakowskim Kazimierzu. Obecnie prowadzi sklepy internetowe w wielu krajach z Europy Środkowo-Wschodniej, a także globalna platformę w języku angielskim dla klientów z Europy Środkowej. Oferuje buty takich marek jak Adidas Originals, New Balance, Carhartt czy Veja. Na gości czeka 100 pudełek z prezentami od realme i SneakerStudioPRM.

Ekspansja na rynku fashion – Answear przejmuje PRM i Sneakerstudio

Sama marka zrodziła się w 2015 roku na krakowskim Kazimierzu, gdzie przy ulicy Starowiślnej 55 mieści się jej stacjonarny butik, który już stał się kultowym miejscem dla lokalnych sneakerheadów, artystów i fanów kultury ulicznej. Według wstępnych danych jej przychody ze sprzedaży online zwiększyły się rdr o 33 proc. 1 czerwca Answear.com, jeden z najszybciej rozwijających się e-commerce modowo-lifestylowych, sfinalizował transakcję przejęcia sklepów Sneakerstudio i PRM. Zgodnie z wypracowaną wspólnie strategią rozwoju, celem oferowania klientom jeszcze szerszej gamy unikalnych produktów, powstaje topowe miejsce zakupów high-end sneakers & clothing pod szyldem PRM.com. THE ILLEST to magazyn online skierowany do młodych i świadomych mężczyzn.

Zorganizowana część przedsiębiorstwa (działająca w ramach FTG) osiągnęła według wstępnych wyników za rok 2022 r. 136 mln zł przychodów ze sprzedaży, przy czym na działalności operacyjnej również spodziewana jest strata. W tym roku planowane jest osiągnięcie break-event point przez Sneakerstudio i PRM.

Dołącz do dyskusji: Answear przejmuje Sneakerstudio i PRM. Zapłaci 19 mln zł w akcjach

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Potencjału przychodowego przejmowanego biznesu nie komentuje. Zaznacza jednak, że w tym roku cena złota spadła do 1500 dolarów za uncję-forex nie nastąpi jego znaczące skalowanie. Największymi rynkami dla ZCP są Polska i Ukraina, jednak sprzedaje produkty także w innych rynkach regionu i poza nim, m.in. O emisji akcji zdecyduje walne zgromadzenie Answear, które odbędzie się w marcu lub kwietniu.

Na ten moment spółka zawarła warunkową umowę kupna, a akwizycja ma się odbyć w ramach nabycia łącznie do 650 tys. Przy cenie emisyjnej na poziomie 29 zł, wartość transakcji wyniesie 18,85 mln zł. Emisja akcji ma zostać przegłosowana na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, który zostanie zaplanowany na marzec bądź kwiecień.

Z kolei PRM jest to nowy koncept, który wpisuje się w obecne trendy rynkowe i oferuje produkty z segmentu luxury streetwear & fashion. Pomimo wczesnego etapu rozwoju, udało się już pozyskać wiele znanych i cenionych na zachodzie Europy marek takich jak Y-3, A.P.C., Marni, A-Cold-Wall, MISBHV czy kapitał na rynku forex – globe trader Rick Owens. Sprzedaż odbywa się poprzez globalną witrynę internetową, a butik marki znajduje się przy ulicy Świętokrzyskiej 16 w Warszawie. Answear wyceniany obecnie na wskaźniku cena do sprzedaży wynoszącym 0,5 przejmuje zorganizowaną część przedsiębiorstwa FTG przy wskaźnikach 0,13 przychodu.

Wszelkie prognozy zakładają dynamiczny wzrost rynku produktów premium, w co my również wierzymy i uważamy, że ta transakcja pozwoli nam jeszcze szybciej wejść w ten segment i skutecznie się w nim rozwijać – komentuje Krzysztof Bajołek, Prezes Zarządu Answear.com. „Spodobały nam się brandy, które przede wszystkim wyróżniają się unikalną ofertą premium streetwear & sneakers. Wszelkie prognozy zakładają dynamiczny wzrost rynku produktów premium, w co my również wierzymy i uważamy, że ta transakcja pozwoli nam jeszcze szybciej wejść w ten segment i skutecznie się w nim rozwijać” – komentuje Krzysztof Bajołek, prezes zarządu Answear. Spodobały nam się brandy, które przede wszystkim wyróżniają się unikalną ofertą premium sneakers & streetwear. Chcemy dalej rozwijać przejmowane brandy, wykorzystując przy tym rozwiązania e-commerce i logistyczne wypracowane przez Answear.com.

Rynek, na którym prowadzi sprzedaż internetową i zamierza wchodzić na kolejne rynki. Spółka, chcąc poszerzać ofertę dla swoich klientów, zdecydowała się na przejęcie dwóch nowych marek. Mowa o Sneakerstudio oraz PRM, marki należące do Fashion Trends Group. Z kolei PRM to nowy koncept, który wpisuje się w obecne trendy rynkowe i oferuje produkty z segmentu luxury streetwear & fashion.

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *